Templates by BIGtheme NET

Merkato e Superiores, të gjitha lëvizjet e klubeve shqiptare deri tani

PartizaniMerkato në Superiore nuk ka të ndalur, teksa janë disa lëvizje që janë bërë së fundmi, që kanë bërë që situatat të ndryshojnë në disa klube, shruan sportal.

Edhe në ditët në vijim pritet të ketë të tjera risi, pasi një pjesë e mirë e ekipeve akoma nuk janë plotësuar, sidomos në vijën e parë të sulmit dhe drejtuesit po punojnë t’u ofrojnë trajnerëve të tyre zgjedhje cilësorë. Momentalisht lëvizjet e bëra në merkato janë si më poshtë:

LËVIZJET E DERITANISHME NË MERKATO

Kukësi

Afrime: Hair Zeqiri (Flamurtari), Rustem Hoxha (Teuta), Bujar Idrizi (Llapi), Siraj Nasar (Bnei Sahnin), Ndriçim Shtubina (Vllaznia), Elis Bakaj (Vllaznia), Rauf Alijev (Inter Baku)

Largime: Matija Dvornekoviç, Kushtrim Lushtaku (Trepça ’89), Bedri Greca, Lukas Rangel, Klaudio Çema, Entonio Pashaj, Alberto Serran Polo, Albi Alla (Larisa), Pero Pejiç (Slaven Belupo), Drilon Tejeci. Nijas Lena (Teuta)

Partizani

Afrime: Blerim Kotobelli (Teuta), Gerhard Progni (Teuta), Mustafa Enok Xhixhiua, Milan Basrak (Katanzaro), Andrea Selvaxhio (Racing Roma), Romeo Shahinas (Racing Roma), Xhovani La Kamera (Lupo Roma), Kristian Adorjan (Novara), Edgar Çani (Piza), Kristo Merko, Eglant Haxho (Renova), Erik Herrera

Largime: Ylber Ramadani (Velje), Marko Cetkoviç (Mlladost), Kaleb Ekuban (Lids), Methju Bonifejs (Beroe), Agustin Torrasa, Mario Dajsinani (Skënderbeu), Esin Hakaj (Teuta), Laurent Ismailaj (Drita), Mentor Mazrekaj (Prishtina), Ardit Jaupaj

Skënderbeu

Afrime: Donjet Shkodra (Flamurtari), Bruno Dita (Teuta), Goran Vujoviç (Budoçnost), Mario Dajsinani, (Partizani), Shend Kelmendi (Trepça 89’), Ali Soue (Kievo)

Largime: Hamdi Salihi, Marvin Ogunxhimi, Kornel Predesku, Nuredin Orelesi, Ardit Hoxhaj (Huazim Flamurtari), Masato Fukui (Kamza), Hektor Idrizaj (Kamza)

Flamurtari

Afrime: Ditmar Bicaj (Vllaznia), Goran Siljanovski (Rabotniçki), Adis Nurkoviç (Travnik), Ardit Hoxhaj (Skënderbeu), Emiljano Musta (Teuta), Muhamed Useini (Renova), Viktor Zhufo (Shkëndija Tetovës), Artim Pollozhani (Shkëndija Tetovës), Lansinet Sidibe, Seku Kamara (Beslidhja), Lejdi Liçaj (Luftëtari), Abubakar Ibrahima Tungara

Largime: Donjet Shkodra (Skënderbeu), Bruno Telushi (Slaven Belupo), Astrit Fazliu (Drita), Ardit Shehaj (Skënderbeu), Argent Halili (Kamza), Taulant Kuqi, Arbër Beqaj (Teuta), Hair Zeqiri (Kukësi), Stivi Frashëri, Ilir Berisha, Astrit Fazliu (Drita), Milos Rniç, Ivan Galiç (Cibalia), Lineker Nakamuta, Balsa Radoviç, Mauricio Leal

Vllaznia

Afrime: Edon Hasani (Kukësi), Gilman Lika (Tirana), Nuredin Orelesi (Skënderbeu)

Largime: Ditmar Bicaj (Flamurtari), Stefan Cicmil (Mladost Podgorica), Jasmin Agoviç (Rudar Pljevlje), Brunild Pepa (Lushnja), Elis Bakaj, Rubin Hebaj (Domzhale), Endri Vrapi (Liria), Landri Mulemo, Arsen Hajdari, Arenc Dibra, Bekim Erkoçeviç, Ndriçim Shtubina (Kukësi), Denis Dyca (Kastrioti huazim)

Teuta

Afrime: Ante Hrkaç (Lokomotivë Zagreb), Arbër Beqaj (Flamurtari), Elton Vata (Laçi), Albi Dosti (Bylisi), Esin Hakaj (Partizani), Dajan Shehi (Besa), Ardit Shehaj (Flamurtari), Dejvi Bilali, Anel Dediç, Semin Haxhibuliç, Onieka Osemene, Nijas Lena (Kukësi)

Largime: Rustem Hoxha (Kukësi), Bruno Dita (Skënderbeu), Artur Magani(Liria), Andi Ribaj, Blerim Kotobelli (Partizani), Gerhard Progni (Partizani), Erand Hoxha, Ergi Borshi (Kastrioti), Faizal Bangal, Emiljano Musta (Flamurtari), Eko Barine, Bojan Markoviç (Ruç Çorzov), Tarik Çmajçanin, Enriko Papa, Fabio Hasa.

Luftëtari

Afrime: asnjë

Largime: Vangjel Zguro, Usama Mutumane, Edi Nikolas Bojom (Al Vatan), Lejdi Liçaj (Flamurtari), Arturo Rexhinaldo (Laçi), Pedro Bengui, Marius Topi.

Laçi

Afrime: Sherif Kallaku (Kremoneze), Jurgen Vatnikaj (Partizani), Efiong Ejoh (Dinamo), Rexhinakdo (Luftëtari), Redon Xhixha (Shkëndija Tr.), Erisildo Smaçi (Partizani)

Largime: Emanuel Mensah (Atromitos), Bruno Lulaj (Skënderbeu), Serxhio Zhunior (Skënderbeu), Elton Vata (Teuta), Thomas Niameke, Blazho Rajoviç, Bekim Dema, Emiljano Hysi, Drilon Musaj (Drita), Erjon Vucaj

Lushnja

Afrime: Ibrahim Bejte (Sopoti), Brunild Pepa (Vllaznia), Agim Meto (Bylisi), Orgest Gava (Bylisi), Hermes Shkulaku (Pogradeci)

Largime: Arbër Allkanjari (Egnatia), Oltjan Haremi (Egnatia)

Kamza

Afrime: Bruno Arrabal, Alfred Zefi (Korabi), Argent Halili (Flamurtari), Hektor Idrizaj (Skënderbeu), Masato Fukui (Skënderbeu), Argjend Mustafa (Vushtrria), Mërgim Neziri (Prishtina), Ivan Fushtar (RNK Split), Anxhelo Mumajesi (Sopoti), Armando Rami (Kukësi B)

Largime: Beqir Ibraimllari, Mario Morina, Albi Çekiçi (Pogradeci), Valdano Nimani, Alfred Deliallisi (Erzeni), Daniel Lamellari, Nertil Ferraj, Jetmir Sefa (Liria), Enco Malindi (Kastrioti), Elton Basriu (Liria), Xhorxhian Boçi, Ryo Kato, Spartak Elmazi

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful