Templates by BIGtheme NET

Konflikti i mundshëm me ShBA-në, 3.5 milionë koreano-veriorë regjistrohen në ushtri

kore

Të paktën 3.5 milionë koreano-veriorë janë regjistruar në ushtri për të qenë gati në rast të ndonjë lufte të mundshme me ShBA-në.

Tensionet e larta mes dy vendeve ka bërë që vendi aziatik të mobilizojë një numër rekord ushtarësh dhe civilësh.

Një ditë më parë presidenti amerikan Trump kërcënoi sërish Korenë e Veriut duke e paralajmëruar që të ndërpriste testet raketore dhe programin bërthamor për të shmangur konfliktin e armatosur.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful