Templates by BIGtheme NET

Helikopteri i Emirateve Arabe rrëzohet mbi Jemen, humbin jetën 4 ushtarakë

Heli

Katër ushtarakë të Emirateve të Bashkuara Arabe kanë humbur jetën pasi helikopteri me të cilin udhëtonin u rrëzua në Jemen.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, aksidenti ajror kishte ndodhur gjatë një misioni të zakonshëm.

Që prej vitit 2014 Jemeni po përballet me një Luftë Civile që ka prekur infrastrukturën e vendit, sistemin shëndetësor dhe atë ekonomiko-social.

Në konfliktin e përgjakshëm janë përfshirë forcat qeveritare të presidentit Abd Rabbuh Mansur Hadi dhe rebelëve Houthi, besnikë të ish- Ali Abdullah Saleh.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful